Konferencja Sisterhood

Siostrzeństwo nie jest celem, jest podróżą.
Od kilku miesięcy nasza siostrzana społeczność sukcesywnie się rozrasta. Do podróży dołączają coraz to nowe szkoły i roztaczamy siostrzany uścisk nad nastolatkami w kilku nowych lokalizacjach. Nasze kluby to nie tylko co tygodniowe spotkania, ale przede wszystkim społeczność nastolatek we wspólnej drodze. Z początkiem kwietnia do projektu dołączyła Szkoła Podstawowa w Effutukwa. Z 22 dziewczynami spotykamy się raz w miesiącu, ale poza treningiem z zakresu edukacji seksualnej i tematów menstruacyjnych oraz systematycznego praktycznego wsparcia w postaci pakietów higienicznych, rozpoczynamy serię warsztatów zawodowych, które mają stać się narzędziem do rozpoczęcia swojego pierwszego mini biznesu. Bardzo zależy nam na tym by dziewczyny mogły być niezależne, ale również uczyły się przedsiębiorczości w praktyce.
Od dawna marzyliśmy o tym by zainspirować również inne szkoły w odległych regionach Ghany do działań na rzecz nastolatek. I tym sposobem w maju dzięki współpracy z zaprzyjaźnioną organizacją One Seed rozpoczęliśmy nasz program w jednej z prywatnych szkół w Akrze, a z końcem miesiąca zorganizowaliśmy pierwszą konferencję Sisterhood. Wzięło w niej udział ponad 70 dziewcząt i zaangażowało się ponad 12 wolontariuszy. W programie mieliśmy sesję wykładową w temacie zdrowia i higieny osobistej w czasie dorastania oraz sesje warsztatowe gdzie dotknęliśmy tematu edukacji seksualnej, stawiania granic, świadomego rozwoju, samooceny. Każda z uczestniczek otrzymała pakiet Duafe, a na koniec wszystkie dziewczyny radośnie zatańczyły do lokalnych rytmów muzyki, mając nadzieję, że wkrótce powtórzymy ten niezwykły czas.
KONFERENCJA SISTERHOOD
Kilka dni po spotkaniu otrzymałyśmy niezwykle zachęcające informacje zwrotne, że czas spędzony z dziewczynami przynosi dobre efekty. Dziewczyny chętniej dzielą się swoimi wyzwaniami i znajdują wsparcie w najbliższym gronie nauczycieli, których darzą zaufaniem. Głęboko wierzymy, że regularne spotkania dla dziewczyn mają realny wpływ na ich życie i postrzeganie samych siebie.

SISTERHOOD IS POWERFUL